Blog
Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wynająć dźwig?
W niektórych przypadkach wynajem dźwigu może okazać się zupełnie niezbędny. Mowa tu przede wszystkim o różnorodnych pracach o charakterze budowlanym, ale także rolniczym czy przemysłowym. Wiele osób zastanawia się jednak, czy aby na pewno każdy może wynająć tego typu sprzęt.
Dlaczego należy dbać o regularne usuwanie śniegu z dachu?
Zima to nie tylko piękny krajobraz i najlepszy czas na uprawianie sportów sezonowych. W tym okresie właściciele oraz zarządcy nieruchomości posiadają również znacznie więcej obowiązków. Regularne odśnieżanie otoczenia budynku i dbanie o jego odpowiedni stan to zupełna podstawa. Wielu z nich zapomina jednak o usuwaniu śniegu z dachu, co może okazać się brzemienne w skutkach.
Ładowarki teleskopowe jako idealny sprzęt do pracy na ograniczonej przestrzeni
Ładowarki teleskopowe od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie bez przyczyny! Na uwagę zasługuje ich wyjątkowa wielofunkcyjność, która znacząco ułatwia pracę w różnych sektorach. Wykorzystywana jest przede wszystkim w budownictwie, jednak swoje zastosowanie znalazła również w rolnictwie oraz przemyśle. Kiedy okaże się niezawodna?
Na czym polega wyznaczanie strefy zagrożenia przy pracy żurawia?
Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości I Technologii z dnia 22 października 2018 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących mówi m.in. o tym, że "Jeżeli wykonywanie czynności przy użyciu żurawia, o których mowa w ust. 1, nie pozwala na opuszczenie ładunku, miejsce bezpośrednio pod ładunkiem odgradza się w sposób uniemożliwiający wejście w strefę zagrożenia." Jednak co oznacza strefa zagrożenia? I w jaki sposób jest ona wyznaczana? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Kiedy warto wynająć terenowy wózek widłowy i kto może nim kierować?
Niekiedy warunki w których pracujemy sprawiają, że potrzebujemy sprzętu do zadań specjalnych. Jedną z maszyn, którą można zaliczyć do tego rodzaju wyposażenia są terenowe wózki widłowe. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Kiedy warto skorzystać z opcji wynajęcia takiego sprzętu? I kto może kierować terenowymi wózkami widłowymi? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Montaż reklam przy użyciu ładowarki teleskopowej z koszem roboczym
Jednym z urządzeń przeznaczonych do pracy na wysokościach, które znajdują zastosowanie między innymi na placach budów, jest ładowarka teleskopowa. Nazywamy nią wózek teleskopowy ze zmiennym wysięgiem. Urządzenie ma duży udźwig i zakres prac, który sięga nawet 30 metrów wysokości. Oprócz tego takie ładowarki mogą być też wyposażone w dodatkowy osprzęt, który zwiększa ich funkcjonalność. Mowa tutaj na przykład o koszu roboczym, który pozwala na zastosowanie urządzenia do montażu reklam. Jak to bezpiecznie zrobić?
Najczęściej popełniane błędy podczas korzystania z ładowarki teleskopowej
Wykonywanie prac budowlanych wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Firmy, które się tym zajmują, często wypożyczają żurawie czy wózki widłowe. Urządzeniem, które jest niezbędne podczas wielu robót, jest ładowarka teleskopowa, czyli wózek podnośnikowy ze zmiennym wysięgiem. Dzięki niemu można przenosić wielotonowe ciężary i podnosić je nawet na 30 metrów. Jednak aby prace przebiegały efektywnie, a przy tym były bezpieczne, należy pamiętać o zasadach użytkowania ładowarek. Z jakimi błędami najczęściej możemy się spotkać i jak ich unikać?
Kiedy bardziej opłaca się wynajęcie dźwigu?
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przeprowadzanie różnego rodzaju prac ziemnych i budowlanych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Profesjonalne maszyny, takie jak mniejsze i większe dźwigi, znacznie zwiększają efektywność działań i pozwalają na lepsze wykorzystanie czasu. Jeśli planujesz budowę, być może zastanawiasz się, która opcja jest bardziej opłacalna: zakup dźwigu czy jego wynajęcia? O czym warto pamiętać w przypadku obu tych rozwiązań? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Od jakich parametrów zależy udźwig żurawia?
Udźwig to największe obciążenie, jakie żuraw jest w stanie unieść. Mierzy się go w tonach i w przypadku samojezdnych żurawi dźwigowych jest to najczęściej wartość mieszcząca się w przedziale od 15 do 150 ton. Pamiętajmy jednak, że właściwie nigdy nie obciąża się żurawia do maksimum. Na realne możliwości dźwigu wpływa bowiem szereg czynników. Przyjrzyjmy się im po kolei.
Jak przygotować się do pracy na platformie z koszem roboczym?
W pracach na wysokości kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie istotna, a zależy ona w dużej mierze od właściwych przygotowań. Przygotowań, które zresztą mają wpływ także na inne rzeczy, takie jak tempo realizacji określonych zadań czy ryzyko awarii sprzętu. Przyjrzyjmy się więc temu, co powinniśmy zrobić przed rozpoczęciem pracy na platformie z koszem roboczym.