Ładowarka teleskopowa z koszem – wygodna alternatywa dla rusztowania
Ładowarki teleskopowe to urządzenia niezwykle uniwersalne. Zawdzięczają to swoim ramionom, które mogą wysuwać się i zwiększać swój zasięg (nawet do 30 metrów!), oraz zmiennym wysięgnikom, dostosowanym do różnorodnych zadań. Ta wielozadaniowość sprawia, że coraz trudniej wyobrazić sobie plac budowy bez ładowarek teleskopowych.
Coraz częściej wykorzystywane są również w rolnictwie i przemyśle. Nic dziwnego, skoro jeden zwrotny pojazd pełnić może funkcję żurawia dźwigowego, wózka widłowego czy podnośnika koszowego. Na dodatek mowa o pojazdach przystosowanych do pracy w trudnym terenie, wyposażonych w mocny napęd na cztery duże koła terenowe. Dzięki nim dokonamy załadunku i rozładunku towarów umieszczonych na paletach, dzięki szufli przemieścimy materiały sypkie, na żurawiu przeniesiemy wielotonowe ładunki… Długo można wymieniać ich zastosowania.
Ładowarka teleskopowa z koszem roboczym zamiast rusztowania?
Ładowarkę teleskopową z koszem roboczym z powodzeniem wykorzystuje się też podczas prac budowlano-remontowych na wysokościach. Przede wszystkim wówczas, gdy czas realizacji zadania jest krótszy niż czas potrzebny do rozłożenia rusztowania. Rusztowania, które – przypomnijmy – rozkładać musi ekipa monterów ze stosownymi uprawnieniami. A zatem oprócz czasu, jest to często jeszcze kwestia niemałych kosztów.
Ale to także wygoda i usprawnienie prac! Nikt nie musi wspinać się po rusztowaniu, nie trzeba wnosić ani wciągać na górę ciężkich narzędzi i materiałów. Pracownicy biorą to, czego im potrzeba, wchodzą do kosza i parę chwil później są już dokładnie w tym miejscu, w którym mają zadania do wykonania. Ładowarka teleskopowa z koszem roboczym nie zastąpi rusztowania, gdy trzeba ocieplić ścianę wielkiego bloku, ale jeśli chodzi o czynności, które wykonać można w dzień lub w kilka dni, będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.